• Horizontální Menu


  • Ostatní články


    Ostatní články

  • PERFORMANCE


    30.8.  8 p.m. - Smetana Hall of The Municipal House, Prague / Opera - Ballet Gala Concert 

    25.8.  8 p.m. - Smetana Hall of The Municipal House, Prague / Opera - Ballet Gala Concert 

    13.8. - 18.8. - The Magic Flute (W. A. Mozart) Tour, Germany

    8.8. 4 p.m. - St. Marie Magdalena Church, Karlovy Vary / Organ Concert (Drahoslav Gric - organ, Aleš Janoušek - horn)

    31.7. 8 p.m. - Smetana Hall of The Municipal House, Prague / Opera - Ballet Gala Concert

     

     

     

     

    09.04.13 16:00 - kostel Sv. Máří Magdalény / Karlovy Vary Koncert s Alešem Bártou a Jakubem Jánským.
    19.03.13 19:30 - Městské divadlo / Mariánské lázně - Dostaveníčko s madam operou Koncert operních melodií v podání komorního tria IN CAMERA CARITATIS Účinkují: Dana Mimrová - flétna, Miroslav Vilímec - housle, Jan Petr - klavír, Olga Jelínková - soprán
    16.03.13 20:00 - Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    12.03.13 16:00 - kostel Sv. Máří Magdalény / Karlovy Vary Koncert s Alešem Bártou a Jakubem Jánským.
    01. - 02.03.13 - Německo - turné s olomouckým divadlem - Lucia di Lammermoor
    25.02.13 19:00 -  Moravské divadlo Olomouc Gaetano Donizetti / Lucia di Lammermoor
    22.02.13 20:00 - Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    21.02.13  - Boskovice - koncert s Triem In camera caritatis
    16.02.13 20:00- Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    15.02.13 - nahrávání pro Český rozhlas s klavíristou Martinem Levickým písňový cyklus Jana Jiráska Voice on Canvas.
    12.02.13 16:00 - kostel Sv. Máří Magdalény / Karlovy Vary Koncert s Alešem Bártou a Jakubem Jánským.
    26.01.13 20:00 - Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    22.01.13 16:00 - kostel Sv. Máří Magdalény / Karlovy Vary koncert s Alešem Bártou a houslistou Jakubem Jánským.
    09. - 13.01.13 ??:00 turné Německo - Neujahrsgala s PKF
    04. - 06.01.13 ??:00 turné Německo - Neujahrsgala s PKF
    03.01.13 19:00 Stavovské divadlo / Praha Gaetano Donizetti / Lucia di Lammermoor Představení v rámci 11. ročníku Festivalu hudebního divadla Opera 2013
    01.01.13 16:00 kostel sv. Máří Magdalény / Karlovy Vary - koncert s Alešem Bártou
    31.12.12 ??:00 Berlín - Neujahrsgala s PKF
    30.12.12 18:00 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    17.12.-23.12.12 -  Německo - turné Kouzelná flétna
    15.12.2012 19:00  - premiéra - Olomouc / Moravské divadlo Olomouc Gaetano Donizetti / Lucia di Lammermoor 01.12.12 - Praha / Mramorový sál České spořitelny adventní koncert České vánoční symfonie a pastorely s Pražskou komorní filharmonií
    18.10.12 20:00 - Praha / Grandhotel Bohemia Boccaccio koncert v rámci cyklu Hudební čtvrtky z PKF Augustýn Kužela (klavír) a Oldřich Kříž (baryton)
    14.10.2012 19:00  Lázně Jeseník / Zrcadlový sál Priessnitových léčebných lázní - koncert v rámci hudebního festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu Klavír Jan Petr, flétna D. Mimrová
    13.10.12 20:00 Fürstenfeldbruck / Německo - Festival krásných hlasů Koncert s Českou komorní filharmonií / dirigent: Klaus Linkel. Mozart, Händel, Gluck, Schubert, Bizet, Lortzing Krásné árie, duety a sbory z oper.
    02.10.12 ??:00 - Trutnov - koncert s Českou komorní filharmonií
    04.09.12 - Švýcarsko - Kouzelná flétna 05.09.12 - Švýcarsko - Kouzelná flétna 06.09.12 - Švýcarsko - Kouzelná flétna
    21. - 29.08.12 Německo - Kouzelná flétna Turné  s Pražskou komorní filharmonií.
    18.08.12 16:30 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    19.08.12 ??:00 hlavní náměstí / Bratislava Koncert s orchestrem a Jakubem Pustinou (operetní program)
    11.08.12 16:30 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    16.8.12 - nahrávání písňového cyklu První touhy Jaroslava Křičky s Eduardem Spáčilem pro Český rozhlas.
    05.08.12 ??:?? - Modrá (SK) - koncert s Jakubem Pustinou a Mariannou Geleneykovou za klavírho doprovodu Richarda Pohla
    10. - 19.07.12   Piešťany  - Mistrovské kurzy Petera Dvorského.
    14.07.12 20:00 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    19.07.12 20:00  Piešťany  - kongresový sál Společenského centra Mistrovské kurzy Petera Dvorského - závěrečný koncert.
    06.07.12 20:00 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    22.06.12 20:00 Městské Tylovo divadlo / Kutná Hora - Operní týden - Kutná Hora / Mezinárodní hudební festival. 1.festivalový večer " VIVAT  OPERA " Galakoncert z českých a světových oper Účinkují: Andrea Kalivodová – sólistka Státní olpery Praha - mezzosoprán Olga Jelínková – laureátka Mezinárodní pěvecké soutěže A.Dvoráka v K.Varech - soprán Martin Bárta - baryton Filharmonií Hradec Králové Dirigent – František Drs. Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl K.Hora, sbormistr Mgr. Zdeněk Licek
    23.06.12 20:00 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert 23.06.12 20:00 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert 21.06.12 18:00 atrium knihovny / Rokycany - koncert s E.Spáčilem a J.Fišerem Pořadatel: KKK (Klub Komorní Kultury) při Městské knihovně Rokycany. Program: Jaroslav Křička - První touhy (výběr z cyklu písní) Friedrich Cerha - Ein Buch von der Minne (výběr z cyklu písní) Černošské spirituály Leonard Bernstein - 2 árie z Mše Richard Graf - Sister (klavír) Ferdinand Weiss - Romanze und Tanz (housle a klavír) Antonín Dvořák - Sonatina (housle a klavír) Jan Fišer - housle
    08.06.12 19:30 zámek / Vizovice - koncert s Jakubem Pustinou Klavírní doprovod: Richard Pohl
    07.06.12 16:00 Mariánské Lázně - koncert (Dana Mimrová - flétna, Aleš Bárta - varhany)
    07.06.12 19:00 nebo 20:00 Františkovy Lázně - koncert (Dana Mimrová - flétna, Aleš Bárta - varhany)
    31.05.12 20:00 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    02.06.12 19:00  - Divadlo F. X. Šaldy / Liberec - Rigoletto VSTUPENKY
    26.05.12 18:30 Smetanovo náměstí / Litomyšl - Opera pod májovým nebem Dirigent Tomáš Brauner, Komorní filharmonie Pardubice
    11.05.12 20:30 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    28.03.2012 - 30.03.2012 Ingolstadt / Německo Bellini / La Sonnambula - pod taktovkou Eckarta Manke
    20.03.12 19:00  - Janáčkovo divadlo / Brno - Netopýr
    23.03.12 ??:00  - Štětín, POLSKO - La Sonnambula - pod taktovkou Eckarta Manke
    24.03.12 ??:00  - Štětín, POLSKO - La Sonnambula - pod taktovkou Eckarta Manke
    26.03.12 ??:00  - Berlín, NĚMECKO / Berlínská radnice - Rotes Rathaus - Koncert v rámci Prag –Berlin  Festival Tschechischer kunst und kultur. Olga vystoupí s Collegiem českých filharmoniků
    04.03.12 ??:00  Berlín, NĚMECKO - Frühlingskonzert. Olga vystoupí s Kammerphilharmonie Prag
    12.02.12 19:00  - Janáčkovo divadlo / Brno - Netopýr VSTUPENKY
    18.02.12 20:30 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    01.02.12 10:00 Pražský hrad / Praha - audience V rámci záštity 46. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže v Karlových Varech, přijme prezident České republiky dva nejlépe umístěné české účastníky soutěže na Pražském hradě (Olga Jelínková, Matěj Chadima)
    01.02.12 19:00  - Státní opera / Praha - Kouzelná flétna / Královna noci VSTUPENKY
    28.01.12 20:00  - Berlin Philharmonie / Berlin-Německo - Zimní koncert
    14.01.12 20:30 Smetanova síň Obecního domu / Praha - koncert
    03.01.12 20:00  - München / Německo - Koncert s ČKF - Original pražské gala
    05.01.12 19:30  - Paderhalle / Paderborn-Německo - Koncert s ČKF -  Original pražské gala
    06.01.12 19:30  - Brunsbüttel / Německo - Koncert s ČKF - Original pražské gala
    07.01.12 20:00  - Berlin Philharmonie / Berlin-Německo - Mozart Gala
    08.01.12 20:00  - Langenfeld / Německo - Koncert s ČKF - Original pražské gala
    25.12.11 17:00  - Chelčice u Písku  - Vánoční koncert společný koncert s dechovým triem.
    29.12.11 20:00  - Potsdam / Německo - Koncert s ČKF - Original pražské gala
    31.12.11 16:00  - Hochschule der Künste / Berlin-Německo - ČKF - Ohňostroj klasiky 31.12.11 20:00  - Hochschule der Künste / Berlin-Německo - ČKF - Ohňostroj klasiky
    01.01.12 19:30  - Frankenthal / Německo - ČKF - Novoroční gala
    21.12.11 18:00  - Gotický sál radnice / Jihlava - Vánoční koncert s Jakubem Pustinou Klavírní doprovod: Richard Pohl
    19.12.11 14:00  - Mšeno  - společný koncert se skupinou Musica festiva
    09.12.11 - 20.12.11  - Německo  - Die Zauberflöte
    24.11.11 - 03.12.11  - Německo  - Die Zauberflöte
    17.11.11 19:00  - Divadlo F. X. Šaldy / Liberec - Rigoletto VSTUPENKY
    13.11.11 19:00  - Sv. Šimon a Juda - Benefiční koncert Dobré vůle Výtěžek ze vstupného bude věnován Výboru dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové na program Senior, tentokrát ke zkvalitnění sociálních služeb pro starší, jako součást Evropského roku přípravy na stárnutí 2012. Více informací poskytne koordinátorka projektu Eva Kvasničková: tel.: 224 216 883, kvasnickova@vdv.cz.
    14.11.11 19:00  - Janáčkovo divadlo / Brno - Netopýr

  • REPERTOIRE


    Opera Roles:

    H. Purcell:  Dido and Aeneas (Belinda)

    W. A. Mozart: Die Etführung aus dem Serail (Konstanze)

                             Die Zauberflöte (Queen of the Night , The First Lady, Papagena)

                             Cosí fan tutte (Despina, Fiordiligi)

                             Don Giovanni (Zerlina)

                             Der Schauspieldirektor (Madam Herz)

    J Mysliveček: L’Olimpiade (Mégacles)

    J. Offenbach:  Les contes d’Hoffmann (Olympia)

                          Orphée aux enferns (Eurydice)

    L. Delibes:  Lakmé (Lakmé)

    G. Bizet:  Carmen (Micaëla, Frasquita)

    G. Verdi:  La Traviata (Violetta)

                    Rigoletto (Gilda)

                    Falstaff (Nanetta)

    G. Puccini:  La bohéme (Musetta)

    V. Bellini:  La Sonnambula (Amina)

    G. Donizetti:  Lucia di Lammermoor (Lucia)

    G. Rossini:  Il barbiere di Siviglia (Rosina)

    B. Smetana:  The Kiss (Barče)

    Ant. Dvořák: Dimitrij (Xénie)

    Z. Fibich: The Tempest (Ariel)

    R. Strauss: Arabella (Fiakermilli)

    C. Orff: Die Kluge (The Wise Girl)

    I. Stravinskij: Le rossignol (Le rossignol)

    M. Ravel: L’Enfant et les Sortiléges (Fire-Princess-Nightingale)

     

    Arias:

    W. A. Mozart:  Zaide (Zaide)

                           La finta giardiniera (Ramiro)

                           Die Etführung aus dem Serail (Blondchen)

                           Die Zauberflöte (Pamina)

                           Lucio Silla (Celia)

                           Idomeneo (Ilja)

                           Don Giovanni (Donna Anna, Elvira)

                           Le nozze di Figaro (Susanna)

                          Il re pastore (Aminta)

    -          Mia speranza adorata (concert aria KV 416)

    -          Komm an mein Herz (concert aria KV 374)  

    -          Vorrei spiegarvi, oh Dio! (concert aria KV 418)

    Ch. Gounod:  Faust (Marguerite)

                         Roméo et Juliette (Juliette)

    Ambroise Thomas:  Mignon (Philine)

    J. Offenbach:  Les contes d’Hoffmann (Antonia)

    G. Verdi: I Vespri Siciliani (Elena)

                    Un ballo in maschera (Oscar)

    G. Puccini:  Turandot (Liú)

                        Gianni Schicchi (Lauretta)

    V. Bellini:  I Puritani (Elvira)

                     Norma (Norma)

    G. Donizetti:  L’elisir d’amore (Adina)

                         Don Pasquale (Norina)

                         Linda di Chamounix (Linda)

    G. Rossini:  Guillaume Tell (Mathilda)

    C. M. von Weber:  Der Freischütz (Ännchen)

    R. Strauss:  Ariadne auf Naxos (Zerbinetta)

    L. Bernstein:  Candide (Cunegonde)

    B. Smetana:  Two Widows (Karolina)

    Ant. Dvořák:  Jakobín (Terinka)

                         Rusalka (Rusalka)

    B. Martinů:  Ariadne (Ariadne)

                        Voják a tanečnice (Fenicie)

    L. Janáček:  Její pastorkyňa (Jenůfa)

    Operetta Roles:

    J. Strauss:  Die Fledermaus (The Bat) - Adele, Rosalinde

    F. Lehár:  Das Land des Lächelnds (The Land of Smiles) – Lisa

    E. Kálmán: Die Gräfin Marica (The Countess Marica) – Lisa

    R. Piskáček: Perly panny Serafínky (The Pearles of Serafinka) - Serafínka

     

    Song repertoire

    W. A. Mozart:  Oiseaux, si tous les ans…

                          Dans un bois solitaire

                          Das Veilchen

                          Die Verschweigung

                          An Chloe

                          Sehnsucht nach dem Frühling

                          Geheime Liebe

                          Ridente la calma

    M .P .Musorgskij:  The Nursery

    R. StraussVier Letzte Lieder

                       Sechs Lieder, Op.68

                       Cäcilie, Op.27, Nr.2

                       Breit über mein Haupt, Op.19, Nr.2

                       Glückes genug, Op.37, Nr.1

                       Die Zeitlose, Op.10, Nr.3

                       Die Verschwiegenen, Op.10, Nr.6

                     Ach Lieb, ich muss nun scheiden, Op.21, Nr.3

                       Liebeshymnus, Op.32, Nr.3

                       Morgen, Op.27, Nr.4

                       Zueignung, Op.10, Nr.1

                       Ruhe, meine Seele, Op.27, Nr.1

                       Heimliche Aufforderung, Op.27, Nr.3

                       Ich trage meine Minne, Op.32, Nr.1

                       All mein Gedanken, Op.21, Nr.1

                       O süsser May, Op.32, Nr.4

                       Wiegenlied, Op.41, Nr.1

                       Ich schwebe, Op.48, Nr.2

                       Kling, Op.48, Nr.3

                       Die Nacht, Op.10, Nr.3

                       Muttertändelei, Op.4

                       Vier letzte Lieder

    C. Debussy:  Pierrot

                        Les Cloches

                       Mandoline

                        Romance

                        Le Temps a Laissié Son Manteau

                        Le Faune

                        Récit et Air de Lia (L’Enfant Prodigue)

                        Récit et Air d’Azaël (L’Enfant Prodigue) 

    F. M .Bartholdy:  Ausgewählte Lieder

                                Acht Zigeunerlieder, Op.103

    F. Schubert:  Ausgewählte Lieder

    J. Brahms:  Ausgewählte Lieder

    L. Délibes:  Le Rossignol

    M. Ravel:  Vocalize

    Arn. Schönberg:  Vier Lieder, Op.2

    B. Britten:  Songs From The Chinese

    A. Dvořák:  Biblické písně (The Biblical Songs), Op.99

                       Milostné písně (The Love Songs)

                       Cikánské melodie (The Gipsy Songs)

    B. Martinů:  Písničky na jednu stránku (Songs on One Page)

                         Písničky na dvě stránky (Songs on Two Pages)

                         Otvírání studánek (Opening The Wells)

                         Dvě písně na texty negerské poezie (Two Songs on the Negro Poetry Texts)

                         Dvě písně (Two Songs)

    L. Janáček:  Moravská lidová poezie v písních (The Moravian Folk Poetry in Songs)

    K. Slavický:  Vonička

    J. Křička:  První touhy (The First Longings)

    P. Eben:  Tři tiché písně (The Three Silent Songs)

                    Písně k loutně (The Songs To The Lute)

    W. Wagner:  Drei geistiche Sätze (The Three Spiritual Sentences)

                        Liebeslose

    V. Ellmauthaler:  Vier Rilke Lieder (The Four Rilke Songs)

    F. Weiss:  Drei aphoristische Sätze (The Three Aphoristic Sentences)

    K. A. Hueber:  Actaeon

    F. Cerha: Lieder (Songs)

    S. Barber:  Sure On This Shining Night

    Z. Lukáš: Quis?

    Jan Jirásek:  Voice on Canvas

    J. Novák: Mimus magicus

     

    Spiritual and symphonical:

    J. S. Bach:  Johannes Passion

                      Messe in h – moll

                      Was mir behagt, ist nur die muntre Jagd, Kantate BWV 208

                      Kantate BWV 209

                      Ich bin in mir vergnügt, Kantate BWV 204

                     Jauchzet Gott in allen Landen, Kantate BWV 51

                      Liebster Jesu (spiritual song)

    G. F. Händel:  Messiah (Oratorium)

                         Samson (Oratorium)

                         Judas Maccabeus (Oratorium)

                         Joshua (Oratorium)

    Ant. Vivaldi:  Gloria

    J. D. Zelenka:  San Venceslao (Air of the Angel)

                           Laudate Pueri (ZWV 81)

    J. B. Černohorský:  Regina coeli

    J. K. Vaňhal:  Stabat Mater

    J. J. Ryba:  Slavíček (The Nightingale)

                      Česká mše vánoční (The Czech Christmas Mass)

    J. Haydn:  Die Schöpfung (Oratorium)

                     Die Jahreszeiten (Oratorium)

    F. Schubert:  Der Hirt auf dem Felsen (The Shepherd on the Rock)

                         Ave Maria

                         Salve Regina

    Ave Maria:  L. Cherubini, Percy B. Kahn, Ch. Gounod, C. Saint-Saëns, G. Caccini, G. Bizet

    W. A. Mozart:  Ave verum corpus (Motetto)

                           Missa brevis in D

                           Exultate, jubilate (Motetto), KV 165

                           Missa in C (The Coronation Mass), KV 317

                           Requiem, KV 626

    Leonard Bernstein:  The Mass

    G. Bizet:  Agnus Dei

    C. Orff:  Carmina burana

    Ant. Dvořák:  Svatební košile (The Spectre’s Bride)

                           Svatá Ludmila (Saint Ludmila) - oratorium

    F. Poulenc:  Stabat Mater

    G. Mahler: Symphony No. IV

     

     

     

     

  • CONTACT


    Olga Jelínková

    zerbinetta@email.cz

    olga.jelinkova@tiscali.cz

    Tel.: +420 776210793

  • PARTNERS


    www.collegiumcf.cz - Czech Philharmonic Collegium

  • Články na fotogalerie


  • Foto Martin Kovář




































  • Lucia di Lammermoor














  • Foto MS
















  • Vánoční koncert Kutná Hora








  • ABOUT ME


    Soprano Olga Jelínková studied at The Prague Conservatory under Antonie Denygrová (graduation 2002) and at the Academy of Performing Arts in Prague in Miloslav Podskalský´s class (graduation 2009). She also participated in interpretive courses by Richard Sigmund in Merano, Italy; master courses by Teresa Berganza in Santander, Spain, with concert tour around Spain and France; and master courses by Peter Dvorský in Znojmo and Piešťany.

    In June 2011 Olga became a finalist of the prestigious singing competition Concorso di Canto lirico internazionale per Cantanti lirici – Giacomo Puccini (Giacomo Puccini’s International Opera’s Singers Competition) in Italian Luca and in November 2011 she won the 1st prize prize in Antonin Dvorak’s International singing competition in Karlovy Vary. Among others, she also won the competition Ad honorem Mozart in Betramka, Prague (2008) and International Pustina Competition in Žďár nad Sázavou (2009). She performed as Rosina (Rossini: The Barber of Seville) in South Bohemian Theatre in České Budějovice; as Eurydika (Offenbach: Orpheus in the Underworld) in J. K. Tyl Theatre in Pilsen and in The City Theatre in Brno; as Madam Herz (Mozart: The Impresario) in The City Theatre in Brno; as The Queen of the Night (Peter Shaffer: Amadeus) in Silesian Theatre in Opava; as Adéla (J. Strauss: Bat) and The Queen of the Night (Mozart: The Magic Flute) in The National Theatre in Brno; as Gilda (Verdi: Rigoletto) and Amina (Bellini: The Sleepwalker) in F.X. Šalda Theatre in Liberec. She got a nomination for Thália Award 2010 for the role of Amina. In July 2010 she performed as Micaëla (Bizet: Carmen) in Seoul, South Korea with the ensemble of the Prague State Opera. Since February 2012 Olga has been performing as The Queen of the Night in the Prague State Opera. Olga sang Bellini’s Amina also in Polish Szczecin and German Ingolstadt. At the end of 2012 she also performed in the lead role of Lucia di Lammermoor (Donizetti: Lucia di Lammermoor) and later as Nanetta (Verdi: Falstaff) and as Despina (Mozart: Cosi fan tutte) in Silesian Theatre in Opava.

    Olga performs with organ player Aleš Bárta and Baroque Jazz Quintet group overseen by pianist E.Spáčil and with Ensemble Martinů. She participated as a soloist in Mahler´s Symphony No. 4 in cooperation with FOK orchestra (September 2008) – led by Jiří Kout and Stabat Mater F. Poulence (April 2013) led by Serge Baudo. She regularly cooperates as a soloist with The Czech Philharmonic Collegium and took part in recording a CD for Classico, a Danish company, with the Collegium in 2005 (arias by A. Dvořák, G. Verdi, and G. Puccini),  they had a concert tour around Japan as well (2008).

    She recorded, among others, with violist Jitka Hosprová new song cycle by Zdeňek Lukáš Quis? for soprano and viola for the radio Český rozhlas. In 2011 she sang the voice of the main character in Jaroslav Brabec´s film Aplaus. The author of the music in this film – Jan Jirásek – has dedicated a new song cycle Voice on Canvas to her which they, together with pianist Martin Levický, recorded for Český rozhlas. Her cooperation with The National Theatre started in 2014 by the role of Mégacla (Mysliveček: L´Olimpiade) in inscenation by famous German director Ursel Herrmann. Then she has performed as The Queen of the Night (Mozart: The Magic Flute) in The Estates Theatre and newly as Slavík (Stravinskij: Le Rossignol) in The National Theatre in season 2015/16. She has been involved with the Moravian Theatre in Olomouc since January 2015 where she performed as a soloist in the role of Líza (Kálmán: Countess Maritza) and Gilda (Verdi: Rigoletto).

  • PRESS SERVICE


    test